1. GALLUS EXTRA s.r.o.
  2. Chovatelské rady

Chovatelské rady

Výskyt čmelíků a roztočů v kurnících

daniel-tuttle-BPGPk n7rkc-unsplashČmelíci kuří jsou drobní roztoči s noční aktivitou, kteří se živí sáním krve slepic (ale i jiné drůbeže) a mohou být přenašeči mnohých nemocí (např. salmonelózy).

Přes den se čmelíci skrývají v prasklinách a skulinách a v noci potom napadají slepice. A jak poznáte, že vaše slepice napadli čmelíci?

Číst více...

Jak chovat kuřice a slepice

chatnarin-pramnapan-hsnelnK7mt4-unsplashKrmná dávka směsi je 10-12 dkg/den/1 ks

Kuřice krmíme 2 x denně. Pokud nemáme vhodnou směs na snášku, zkrmujeme je např. namočenou pšenicí 50 %, kukuřicí 30 %, jinými obilovinami 20 % (oves, ječmen) nebo obilným šrotem. Nezbytné jsou i minerální látky (např. sušené drcené skořápky polité jedlým olejem nebo vápenný grit) a doplňky vitamínů, makro- i mikroprvků a aminokyselin (ty seženeme v chovatelských potřebách nebo u veterinárního lékaře). Doporučujeme také zelené krmivo (trávu, vojtěšku), mrkev a řepu k doplnění krmné dávky - nosnice potom budou mít pěkné oranžové žloutky. A nesmíme zapomínat ani na dostatečné množství čerstvé pitné vody po celý den.

Číst více...

Krmení drůbeže

prince-abid-TWbkojYMhAg-unsplashV naší nabídce najdete krmné směsi pro drůbež dle jejího aktuálního stáří.

Pro brojlery do 14. dne stáří je vhodná drcená krmná směs Brojler Mini Forte s antikokcidiostatikem pro intenzivní výkrm brojlerových kuřat.

Pro kuřice od 7. do 21. týdne doporučujeme směs Kuře Midi granule s vyváženým poměrem živin podporující správný vývoj kuřat.

Granulované krmivo Krůta Midi Forte s antikokcidiostatiky můžete využít pro výkrm krůt od 5. do 12. týdne.

Kachna Mini je kvalitní drcená směs pro výkrm kachen a hus do 3 týdnů stáří.