1. GALLUS EXTRA s.r.o.
  2. Chovatelské rady

Chovatelské rady

Co dělat, aby v zimě slepičkám nezamrzala voda

chicken-winterAby naše slepičky snášely co nejvíce kvalitních vajíček, musíme dbát nejen na kvalitní stravu, ale i na pravidelný přísun čisté vody. V zimě pak přichází další starost a to, aby voda nezamrzala.

Číst více...

Zima už nám klepe na kurník

hens-3976260 1920Pro spoustu chovatelů může být zima kritickým obdobím. Slepice často nesnášejí a mívají zdravotní potíže. A to právě v době, kdy potřebujeme nejvíc vajíček – nejen, že před Vánocemi je standardně největší spotřeba, ale především se připravuje líhnutí. Ale nebojte se, když se budete držet našich rad, vaše slepičky zimu hravě zvládnou a ještě vám budou snášet vajíčka.

Tak pojďme na to, vždyť zima už nám klepe na kurník.

Číst více...

Vajíčka: "nová" superpotravina

Vajíčka - superpotravinaVěděli jste, že i vajíčka mají svůj svátek? Mezinárodní den vajec slavíme každoročně druhý říjnový pátek už od roku 1996, kdy byl vyhlášen na konferenci ve Vídni jako International Egg Commission (IEC).

Při té příležitosti jsme se rozhodli věnovat vajíčkům speciální článek. Ano, dnes nebude řeč o chovu drůbeže, ale jen a pouze o vejcích. Povíme vám, proč byste je rozhodně měli zařadit do svého jídelníčku, a prozradíme vám i jeden skvělý recept na vajíčkovou pomazánku, kterou navíc budete mít hotovou v cuku letu.

Číst více...

Vajíčkový speciál

egg-2191991 1920Rádi byste každý den nasbírali ošatku plnou krásných čerstvých vajíček? Kvalitní domácí vejce nejsou žádná věda! Důležité je vědět, že vše začíná u slepiček, o které musíte s láskou pečovat. Zdravé a spokojené slepice vás pak odmění chutnými vajíčky.

Pojďme se společně podívat, jak na to.

Číst více...

Chov pekingské kachny

pekingska-kachnaChystáte se chovat kachny, ale nevíte, jaké plemeno vybrat? S kachnou pekingskou určitě neuděláte chybu. Toto plemeno bylo vyšlechtěno v 70. let 19. století v USA spojením původních čínských a elsberstkých kachen a díky svému vynikajícímu masu, bezproblémovému chovu a velmi rychlému růstu je jedním z nejrozšířenějších a hospodářsky nejvýznamnějších plemen.

Číst více...

Seznamte se: Perlička kropenatá

guinea-fowl-1474767 1920Perlička kropenatá patří mezi méně často chovanou drůbež. Pokud jste o ní ještě neslyšeli, možná vás její mimořádné vlastnosti či exotický vzhled natolik okouzlí, že si několik perliček pořídíte.

Jsou sice trochu plaché, ale jsou výborné pomocnice v zahradě, nic nerozhrabávají a navíc dokážou zastat i funkci hlídacího psa. Zkrátka ideální drůbež. Přesto není vhodná úplně pro každého...

Číst více...

Jak má vypadat správný kurník?

chicken-918418 1920Spousta domácností se dnes vrací k chovu slepic. Důvodem nejsou ani tak narůstající ceny vajíček, jako spíš rozhodnutí jíst kvalitní potraviny.

Pokud i vy patříte mezi budoucí chovatele, nezapomeňte na jednu důležitou věc: investici do vyhovujícího chovatelského zařízení. Prostorný a dobře vybavený kurník je totiž základem pro to, aby byly vaše slepičky spokojené a dávaly vám ta nejlepší vajíčka.

Číst více...