1. GALLUS EXTRA s.r.o.
  2. Chovatelské rady
  3. Jak vybrat krmivo pro drůbež

Jak vybrat krmivo pro drůbež

hen-4265127 1920Krmivo je pro vaši drůbež to nejdůležitější kromě přiměřeného životního prostoru. Při výběru nejlepšího krmiva musíte zohlednit účel chovu či fáze výkrmu. Rozlišujte proto krmiva pro jednotlivá stádia vývoje drůbeže. Doporučujeme krmení od výrobce Energys Hobby, který na všechny důležité hodnoty krmení pamatuje.

 

energys hobby logoSpolečnost se zabývá výrobou vysoce kvalitního krmiva pro hospodářská zvířata. Její závod a současně centrála v Marefách u Bučovic vyrobí ročně přes 150 000 tun krmných směsí. Stejný objem vyprodukuje i další závod v Běstovicích u Chocně, což Energys Hobby řadí k předním výrobcům v České a Slovenské republice. Se 155 zaměstnanci v České republice patří výrobce do úspěšné rodinné firmy De Heus, která působí v mnoha zemích po celém světě.

Krmivo pro brojlery

chicken-4474176 1920_copyPro brojlery výrobce nabízí produktové varianty Brojler Mini Forte, Brojler Midi Forte, Brojler Maxi a Drůbež Uni 30. Výrobky jsou seřazeny pro výkrm od nemladších jedinců po jedince po ukončení výkrmu. Varianty Mini Forte a Midi Forte obsahují kokcidiostatikum, aby se snížila celková mortalita brojlerů. Výrobek Uni 30 je univerzální koncentrát, který slouží pro výkrm všech kategorií drůbeže, a to bez kokcidiostatika.

Kuře Midi jako prodejní jednička pro kuřice

nosniceVyzkoušejte nejoblíbenější výrobek v nabídce pro kuřice. Krmivo je vhodné pro kuřice od 5. týdne do konce 20. týdne stáří. Navazuje na zkrmování směsi Kuře Mini a jmenuje se Kuře Midi. Svým složením napomáhá ke správnému rozvoji organismu a k budoucí vysoké užitkovosti. Neobsahuje kokcidiostatikum. Vyrábí se ve dvojí formě, granulované a sypké.

Krmivo pro krůty

turkeys-2877473Podobně jsou řešena krmiva pro krůty. Jednotlivé výrobky podle věku krůt, pro které jsou určeny, se jmenují Krůta Mini Forte, Krůta Midi Forte a Krůta Maxi. První dvě varianty krmiv opět obsahují kokcidiostatikum kvůli snížení mortality v chovu.


Chcete vědět víc o krmivech pro drůbež?

hen-sussex-3257305 1920_1Jestli vás zajímá přesné dávkování krmných směsí, podívejte se na článek na stránkách Energys Hobby. Nezapomeňte, že v případě dostupnosti vlastního obilí či zbytků z domácnosti doporučujeme míchat zdroj se sojovým koncentrátem od výrobce pod jménem Drůbež Uni 30, a to v poměru 20 – 34 % koncentrátu dle fáze výkrmu.

Krmivo pro drůbež Energys Hobby můžete také objednat přímo u nás. Dopřejte svému chovu nejlepší krmivo.

Máte zájem o kuřice?