1. GALLUS EXTRA s.r.o.
  2. Chovatelské rady
  3. Co dělat, aby v zimě slepičkám nezamrzala voda

Co dělat, aby v zimě slepičkám nezamrzala voda

chicken-winterAby naše slepičky snášely co nejvíce kvalitních vajíček, musíme dbát nejen na kvalitní stravu, ale i na pravidelný přísun čisté vody. V zimě pak přichází další starost a to, aby voda nezamrzala.

Pokud máte napáječku v kurníku, nejspíš k tomu nedojde, ale i tak je dobré mít připravené nahřívací podložky, které vodu v případě potřeby udrží tekutou.

Tyto nahřívací podložky velmi dobře fungují při teplotách do cca -5 °C. Při nižších teplotách ale napáječky stejně začnou shora zamrzat. Co s tím? Pokud používáte kovové napáječky (např. z kbelíku), doporučujeme je obmotat topným kabelem cca 3 metry dlouhým, který bude napáječky prohřívat. Napáječky tak nebudou zahřívané pouze zespodu jako v případě podložky, ale i svrchu. Obě tyto varianty vyžadují připojení do elektrické sítě.

Jestliže nemáte žádnou možnost vodu v kurníku ohřívat, budete ji muset alespoň 3 x denně doplňovat teplou vodou. Pokud napáječku izolujete proti úniku tepla, voda vydrží nezamrzlá déle.

Častým dotazem je, jestli pomůže do vody přidat sůl. Tuto variantu ale v žádném případě nedoporučujeme - slepičkám byste velmi rychle přesolili organismus.

Máte i vy nějaké osvědčené tipy a triky proti zamrznutí vody v kurníku?